Fyraveckorsplanering🌾

Hej dĂ€r hemma!đŸŒ·

HÀr kommer planeringen för fyra veckor framÄt. Aktiviteterna grundar sig pÄ det som eleverna föreslagit pÄ klassrÄdet. I torsdags hade vi fritidsrÄd dÀr representanterna frÄn de fyra klasserna fick framföra sin klass Äsikter.

MĂ„ndag

1: 1B och 0C tar bussen till Blockriket. För att nÄ oss kan ni ringa pÄ Carinas privata mobil 070-445 12 23. 1C och 0D gÄr till Trollskogen, för att nÄ dem kan ni ringa Tegelbos mobil 08-50846229. Vi Äker vid 13.00 och kommer tillbaka 16.00.

2. Hela Tegelbo gÄr till Klippan.

3. Internationella barndagen uppmÀrksammas genom lek och aktiviteter pÄ skolgÄrden tillsammans med de andra enheterna.

4. 1C och 0 D gÄr till Storsjöparken, 1B och 0 C gÄr till Vettersparken.

Ti: Idrottshallen, Digital verkstad

On: Bakning, Yogasaga

To: Skapa handdockor, Idrottshallen

Fr

1: Bingo

2: Just dance

3: Fredagsmys

4: Kahoot

 

PÄ torsdag Àr det svamputflykt. Se era klassbloggar för mer info.

Schackklubb: Kom ihÄg att anmÀla ert barn till klubben.

Vi önskar er en trevlig helg 🌾

LĂ€mna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fÀlt Àr mÀrkta *