Måndagsutflykt

På måndag tar vi med oss matsäck på vår måndagsutflykt. Det innebär att vi är i skogen/parken längre än vi hittills varit. Vi går från skolan ca 13.00 och beräknar att vara tillbaka 16.00. Denna gång går vi tillsammans med våra faddrar/fadderbarn. Det är så här måndagarna kommer att se ut (för det mesta) från nu. Vi väljer olika parker och skogsområden men vi går i alla väder.

1C och O D kommer att vara i Trollskogen. De kommer att ta en promenad dit.🧟‍♀️🧟‍♂️

1B och 0C kommer att åka buss till Blockriket. Det är bara några hållplatser och vi åker för att öva oss på att åka buss. 🚌

Trevlig helg!🗽

Och just det! Vi har hittat löss på Tegelbo! Kamma era barn under helgen och behandla vid behov.🐲

 

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *