Ikaros har öppet till 17 efter skolan. Vi har ingen morgonomsorg. Vi har heller ingen omsorg efter kl 17 på tegelbo, det är endast för lågstadiet.

På loven har vi öppet mellan 8-17. Vi planerar aktiviteter efter antalet anmälda barn.

Årstaskolan håller öppet hela sommaren. Beroende på antalet barn, så är vi antingen på Ikaros eller tillsammans med F-3.

Frågor angående anmälan, uppsägning och betalning, kontakta Johanna Stenvall på expeditionen, johanna.stenvall@stockholm.se, tel: 08-50846200.

På Ikaros kan ni få blanketter för anmälan och uppsägning på Ikaros.

Vi som jobbar på Ikaros är:
Nina Arringe carina.arringe@stockholm.se

Anna Guiance anna.guiance@stockholm.se

Henrik Zetterlund henrik.zetterlund@stockholm.se

Thomas Nordmark thomas.nordmark@stockholm.se

Josefine Figaro 

Vahel Hamak vahel.hamak@stockholm.se

Felicia Robin  felicia.robin@stockholm.se

Emilia Lans  emilia.lans@stockholm.se

Tel.nr: 08-50846224

Ni som byter telefonnummer/adress, var vänlig och maila oss om det.