SKOLSTART 16:e augusti kl 09:00

Hej allihopa!

Hoppas sommarlovet har varit härligt och att alla är uppvilade!

Onsdagen den 16:e augusti är det dags för skolstart och vi börjar kl 09:00 på stora skolgården! Där ska ni titta efter en stor skylt som det står 3C på som vi samlas vid. Efter kortare tal av rektor går vi gemensamt till vårt nya klassrum för upprop, informationsutdelning och kortare lektion. Onsdag den 16:e augusti-18:e augusti är jag ledig men kommer tillbaka måndagen den 21:a augusti. Eva kommer att vara borta fredag den 18:e augusti men är annars i klassen tillsammans med en vikarie under de två första dagarna. Fredagen den 18:e augusti är Ola med klassen tillsammans med en vikarie. Från den 4:e september är jag ledig måndagar och fredagar under hösten men då har Ola klassen.

Har ni frågor och/eller funderingar så hör ni av er till mig.

Vänliga Hälsningar

Daniel

2 tankar om “SKOLSTART 16:e augusti kl 09:00

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *