INFO…

Hej alla föräldrar i 2A1…

*

INGEN LÄXA V.16-17

Eftersom vi har UTVECKLINGSSAMTAL två förmiddagar och en HELDAGSUTFLYKT nästa vecka kommer det inte hem någon läxa den här veckan.

*

UTFLYKT 26/4

Vi har fått möjlighet att åka till Tom -Titts i Södertälje nästa ONSDAG 26/4. Det är för kort framförhållning för köket att ordna matsäck till oss så det vore fantastiskt om ni där hemma kan skicka med barnen en egen MATSÄCK så vi har möjlighet att åka i alla fall. Det blir en lång dag och barnen behöver både lunch och mellis….

Hoppas det fungerar för er!

Eva

2 tankar om “INFO…

  1. maria säger:

    Du har inte mailat ut några tider för utvecklingssamtal ännu.?
    Har skrivit tidigare och även bett Sanna påminna dig!

    Mvh

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *